Jak získat peníze na marketingové aktivity.

„Na tuhle reklamu nemám“, „PPCčka jsou moc drahá“, „Nebudeme platit Google, musíme šetřit“, „Sdílej to na Facebooku, ať nemusíme platit reklamu“, „Stáhneme logo zadara a vizitky natiskneme v kanclu“… Znám několik lidí a firem, kteří takto fungují. Ano, fungují a dokonce vydělávají, ale takto se to nedá dělat do nekonečna, tohle nikam nevede. Ne, když chcete mít úspěch.

Když jsme s Radimem zakládali Yesmark, tak jsem věděl jen to, že budu dělat něco, co mě bude bavit. Že se tím chci živit, pomáhat ostatním aby se živili tím co je baví a hlavně, abych to neustále posouval dopředu. A ať chceme nebo ne, musíme si to přiznat. Chceš být nejlepší a mít úspěšnou firmu, dobré zázemí a klienty, kvůli kterým to vlastně všechno děláš? PLAŤ!

Yesmark marketing

Dlouho jsem nic nenapsal, ale asi je to dobře, byl čas trošku přemýšlet a ujasnit si kam vlastně budeme Yesmark směřovat. Osobně mám vizi, že to posuneme do takové fáze, jako je třeba Apple, sice na lokální úrovni, ale proč nemít vysoké cíle a nemyslet časem na celorepublikový progres? Chceš super servis, vysokou kvalitu, konektivitu nebo jen to pozlátko kolem? Kup si Apple, to je první co člověka napadne. Proč by tohle nemohlo fungovat u nás? Při otázce marketingu to bude Yesmark, který bude lidi napadat. Tohle je cíl, tohle je to, kam se chceme dostat. Ale hlavně…. PROČ BY TOHLE NEMĚLO FUNGOVAT U VÁS?

Jen to dobře nastavit a hlavně vydělat na to, abychom se mohli prezentovat, abychom vydělali. A co je nejlepší, vydělat na tom, že vyděláváte vy.

Přejdu k věci. Tento článek píšu proto, že se setkávám s tím jak si lidé stěžují, že marketing je drahý a nechtějí do něj vrážet moc financí. Upřímně, je v našem zájmu aby jste za marketing platili, ale taky je v našem zájmu aby jsme vám ukázali kde na něj vzít.

Nejdříve to pojmu více osobně a popíši jak to dělám já se svými penězi.

Vše co vydělám zkrátka rozdělím na tři části. To znamená, že 70 % všech vydělaných peněz dávám na domácnost, jídlo a další nutné výdaje. Myslím na budoucnost a chci investovat, ale abych měl co, tak 20% odkládám na spoření. To znamená, že za rok mám našetřeno dva a kousek měsíčního platu. Ve vašem případě to může být zisk za dva měsíce. Zbylých 10% vyčleňuji na zábavu. Tohle prostě musím utratit každý měsíc celé.

Je to jednoduché, je to matematika a ta prostě bude fungovat vždy. Jak tedy získat peníze na marketing? Jednoduše, počítejte. Dělte zisk na třetiny, kdy třetinu investujete zpátky do firmy, jednu vyplatíte sobě nebo rozdělíte na provize a jednu dejte na marketing. Poměr si však můžete najít sami a nebo si najděte někoho, kdo vám s tím poradí, kdo je vám za tyto peníze schopný poradit, jakým způsobem se propagovat, co udělat teď, co nechat na jindy. Plánování je nesmírně důležité, stejně jako počítání, bez toho totiž nenaplánujete vůbec nic. Posuňte zase o kousek blíž váš byznys tomu vysněnému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.